Německý výrobce nástrojových hlav SAUTER

SAUTER Feinmechanik GmbH je nejvýznamnějším výrobcem revolverových hlav a příslušenství pro přední světové výrobce CNC obráběcích strojů. Společnost sídlí v německém Metzingenu, servisní a prodejní zastoupení úspěšně fungují v Evropě, USA, Asii i Africe. Autorizované exkluzivní servisní a obchodní zastoupení bylo založeno prostřednictvím naší společnosti i pro Českou a Slovenskou republiku. Výrobce s tradicí od roku 1946 vyvíjí, vyrábí a prodává vysoce přesné a kvalitní nástrojové hlavy, hlavy s B-osou, vřetenové jednotky, nástrojové držáky a poháněné jednotky. V současné době společnost zaměstnává více než 350 zaměstnanců.

REVOLVEROVÉ HLAVY S DISKEM

ŘADA BLUE – elektromechanické revolverové hlavy s hydraulickým nebo pneumatickým mechanismem pro aretaci a uzamykání polohy pozice nástroje pro CNC soustruhy a soustružnická centra bez nebo s pohonem rotačně poháněných nástrojů a C-osou. Funkce, stav a kontrola je řízena řídící jednotkou Sauter (tak jako u dalších typů hlav). Asynchronní motor řídí poháněné nástroje pro frézování a další aplikace. Tento typ hlav patří mezi základní provedení používané mezi mnoha výrobci CNC soustruhů.

ŘADA ORANGE -  hydraulické revolverové hlavy. Ještě rychlejší, přesnější a spolehlivější než předchozí řada BLUE. Jedná se o vysokorychlostní hlavy s hydraulickým mechanismem pro extrémně rychlé polohování a přesnou aretaci.

ŘADA DIRECT DRIVE – populární systém upínání, řízení a kontroly nástroje pro nevýkonnější obrábění na CNC soustružnických centrech. Tato řada se vyznačuje extrémně tichou, ale nejrychlejší aretací, otáčkami nástroje až 12000 min­¹, vysoce přesným snímáním, teplotní kompenzací, a to vše při malých zástavbových rozměrech s využitím zejména na víceosých soustružnických centrech.

ŘADA RED – jednoduchá konstrukce se servomotorem, účinná kontrola stavu přetížení nástroje, poháněné nástroje jsou řízeny motorem vestavěným uvnitř hlavy.

ŘADA CROWN-TYPE – pro sostružnické automaty, kde je vyžadována max. rychlost výměny nástroje ve vertikální poloze.

NÁSTROJOVÉ HLAVY PRO SPECIÁLNÍ APLIKACE

HEAD TYPE – hlavy s přímým řízením nástroje, většinou pro speciální automaty a soustruhy, vyvrtávací a vrtací technologie pro vrtání dlouhých děr. Hlavy jsou instalovány na vertikální soustruhy, výkonné a produktivní soustruhy s rovným vedením pro obrábění rozměrných dílců. Elektromechanický pohon zajišťuje aretaci, polohování a uzamykání požadované pozice nástroje.

B-OSA NA SOUSTRUŽNICKO-FRÉZOVACÍ CENTRA

V současné době stále náročnější požadavky na nejefektivnější způsoby obrábění nutí výrobce CNC obráběcích strojů instalovat tzv. B-OSY na soustružnicko-frézovací centra. Hlavy jsou charakteristické extrémně výkonným vestavěným motorem, vysokým zatížením a kroutícím momentem rotačního nástroje, nadstandardními otáčkami a naklápěním celé jednotky pro víceosé obrobení dílce na jedno upnutí. Hlavy jsou vyráběny ve 2 provedeních a to pro fixaci na X-ose nebo Y-ose. Tyto hlavy SAUTER jsou v současné době velmi populární a jsou nasazovány předními světovými výrobci jako je např. DMG.

B-OSA STOLY – některé aplikace vyžadují otočné stoly i při soustružnických aplikacích.

NÁSTROJOVÉ DRŽÁKY A POHÁNĚNÉ JEDNOTKY

SAUTER vyvíjí a vyrábí nejpřesnější nástrojové držáky a poháněné jednotky pro všechny typy svých nástrojových systémů. Základní rozdělení velmi širokého portfolia produktů je dle upnutí držáku do disku revolverové hlavy, a to DIN 5482, 5480 a 1809. Při výběru a objednávce držáků pro zákazníka je zásadní znát tento typ připojení. Dalším rozdělením je způsob upnutí nástroje a kleštiny z čela nožového držáku: MODIFIX, SOLIDFIX, TRIFIX a SAUTER CAPTO.

Výrobce SAUTER zajišťuje prodej všech svých produktů předním výrobcům CNC strojů a cílovým zákazníkům. Poskytuje služby nejvyšší kvality pro každou nástrojovou hlavu instalovanou na CNC stroji kdekoliv na světě. Technické poradenství, zákaznická školení, náhradní díly v záruční a pozáruční době jsou poskytovány přímo z výrobního závodu v německém Metzingenu. Servisní zásahy u zákazníka, střední a generální opravy zajišťují v jednotlivých zemích certifikovaná servisní zastoupení.

Pro český a slovenský trh s obráběcími stroji výše uvedené služby poskytuje certifikovaná společnost VASON CZ s.r.o.

(Článek uveřejněn v časopisu MM PRŮMYSLOVÉ SPEKTRUM 12/2011)

Více informací o nástrojových hlavách SAUTER naleznete zde

SAUTER - Článek MM Průmyslové spektrum 12/2011
SAUTER - Tool Turrets
SAUTER - Tooling
SAUTER - Quality

© VASON CZ s.r.o.   |   Mapa webu   |   Právo na změnu vyhrazeno    |   Tvorba webových stránek by NOTIF s.r.o.

VASON CZ s.r.o., 4. května 352, 755 01 Vsetín, Česká republika, Tel./fax: +420 571 410 297, E-mail: vason@vason.cz